דף הבית >> פרסומים >> טיפ- העברת מסמכי דרישה/ תביעה של צד ג' לחברת הביטוח שלך

טיפ- העברת מסמכי דרישה/ תביעה של צד ג' לחברת הביטוח שלך

אחר קרות תאונת דרכים אמורים הנהגים המעורבים להחליף פרטים אישיים וכן פרטי ביטוח. בד"כ בכל רכב מצוי עותק מפוליסת החובה מאחר וקיומו של עותק כזה הנו חובה על פי חוק אחרת עלולה משטרת ישראל לקנוס את הנהג המעורב שאין בידו עותק מפוליסת החובה.

החלפת פרטים היא חובה ואין מתן פרטים או עזיבת מקום התאונה מבלי מסירת פרטים עלולה להיחשב כעבירה על החוק.

פוליסת חובה כאמור מכסה נזקי גוף בלבד ולא נזקי רכוש. לשם כך קיימות פוליסת צד ג' בלבד או מקיף. העצה היא לשמור עותק של עמוד ראשון של אותה פוליסת צד ג' בלבד או מקיף ושאת פרטיה יש להמציא לנהג המעורב.

אי מסירת פרטי ביטוח עלולה ליצור שרשרת של פעולות בלתי מחויבות אשר פוגעות בסופו של דבר באותו נהג מעורב.

אם מסרתם רק את פרטיכם האישיים לנהג המעורב השני, אזי לשם ברור שאלת האחריות ישלח אליכם באופן אישי מכתב מחברת הביטוח של הנהג המעורב השני. במידה וקיבלתם מכתב יש להעבירו מידית לחברת הביטוח שלכם או לסוכן הביטוח שלכם ולוודא שיש לכם אישור על כך. יש לנקוט באותה פעולה במידה וקיבלתם כתב תביעה.

כמו כן עליכם להודיע לחברת הביטוח באם אתם מאשרים עקרונית לחברת הביטוח לשלם לצד השני את הפיצוי המבוקש. חברת הביטוח לאחר קבלת האישור העקרוני תבדוק את הנזקים הנתבעים.

סירוב לקבל כתב תביעה יכול להיחשב כמסירה חוקית של כתב התביעה ועילה לקבלת פס"ד בהעדר הגנה שאחריו ינקטו הליכי הוצל"פ כנגדכם.

חברת הביטוח שלכם לא תעמוד מאחוריכם עד לכשיבוטל פס"ד שניתן כנגדכם או במקרה הטוב תהא מוכנה לשלם את תגמולי הביטוח לצד השני עד גובה חובה טרם פתיחת תיק ההוצל"פ.

 לכן אין מקום לזלזול ולהזנחה. כך תמנעו עגמת נפש והוצאות כספיות מיותרות
 
כתובתנו: רחוב הירקון 29 (קומה 2), בני ברק  מיקוד: 5120417
טל: 03-5404507         
נייד: 0544-497575 
פקס: 03-5404741       
פקס לדוא"ל: 03-7601188
ווטסאפ משרדי: 054-9547272
דוא"ל: eran@alber-law.co.il
אתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי אישי, הניתן על ידי עורכי דין מוסמכים.