דף הבית >> דף הבית >> טיפים >> לקיחת פרטים

לקיחת פרטים

לקיחת פרטים של הנהג, הרכב וחברת הביטוח:

לפעולה זו נודעת חשיבות רבה שכן היא משליכה לאין שיעור על המשך ההליך המשפטי.רישום מלוא הפרטים הנכונים ועמידה על קבלתם יכולה לחסוך עגמת נפש רבה, מניעת בזבוז זמן והוצאות מיותרות.

לאחר התרחשות תאונת הדרכים, יש לבקש מהנהג לראות את תעודת הזהות של הנהג ועל פיה לרשום את מספר ת.ז כולל ספרת בקורת ואת שמו המלא. כמו כן יש לבקש לראות את ספח תעודת הזהות של אותו נהג ולרשום את פרטי כתובתו המלאה.

באם לא רשמתם את כתובתו או יתברר לאחר מכן כי כתובתו איננה עדכנית. ניתן לקבל מידע עדכני זה באמצעות פניה מסודרת למרשם האוכלוסין או הפעלת משרד חקירות לקבלת מידע. לכן קיימת חשיבות לרישום נכון של תעודת הזהות של הנהג.

לגבי פרטי חברת הביטוח שנחזית לבטח את רכב הנהג ,יש להבחין בין חברת הביטוח שמבטחת את הרכב המעורב מפני נזקי גוף וחברת הביטוח המבטחת את הרכב מפני נזקי רכוש.

לעיתים קיימת חברת ביטוח אחת המבטחת את הרכב הם מפני נזקי גוף והן מפני נזקי רכוש.

המידע לגבי חברת הביטוח המבטחת את הרכב מפני נזקי גוף מצוי בפוליסת החובה של הרכב.
חברת הביטוח או הגוף המבוטח בנזקי גוף הם שניים.

א. אבנר - איגוד לנפגעי רכב בע"מ  
ב. חברת ביטוח - ששמה מופיע על תעודת החובה.

קיימת חלוקת אחריות בין אבנר לחברת הביטוח. אולם חברת הביטוח היא זו שמנהלת תביעת נזקי הגוף אל מול הניזוק.

המידע לגבי חברת הביטוח המבטחת את הרכב מפני נזקי רכוש מצוי בפוליסת המקיף או צד ג' של הרכב. חשוב מאוד לרשום את שם חברת הביטוח, מס' הפוליסה של הרכב ושם סוכן הביטוח.

במידה והנהג מסרב למסור לכם פרטים ועוזב את מקום התאונה יש לרשום את מספר הרישוי של הרכב הנהג ואם יש פרט מזהה אחר על רכבו כגון לוגו של חברה או שם חברת השכרת הרכב או הליסינג על לוחית הרישוי של רכב הנהג וכיו"ב.

על פי מספר הרישוי הנכון שרשמתם ניתן לפנות למשרד הרישוי על מנת לקבל את פרטי הבעלים של הרכב אשר אמור למסור את פרטי הנהג ברכב אשר סרב למסור את פרטיו. כמו כן קיימת אפשרות לפנות למשטרת ישראל במקרה בו נגרם נזק גוף על מנת שהיא תפתח בחקירה לשם קבלת פרטי הנהג. פרטי חברת הביטוח שבטחה את הרכב בפוליסת חובה.

בכל מקרה אסור להגיע למצב של אלימות מילולית או פיזית עקב אי שיתוף פעולה של הנהג האחר.
 
 
כתובתנו: רחוב הירקון 29 (קומה 2), בני ברק  מיקוד: 5120417
טל: 03-5404507         
נייד: 0544-497575 
פקס: 03-5404741       
פקס לדוא"ל: 03-7601188
ווטסאפ משרדי: 054-9547272
דוא"ל: eran@alber-law.co.il
אתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי אישי, הניתן על ידי עורכי דין מוסמכים.